Image
Image

Pilířem našeho repertoáru jsou už od chvíle, kdy se na vánoce 2010 poprvé sešli Milan se Silvou, písničky, které u nás proslavili tzv. "staří Greenhorni". Jedná se o písničky z doby, kdy u Greenhorns zpívali Michal Tučný, Mirek Hoffmann, Pepa Šimek nebo Tomáš Linka, z doby, která je právem nazývána zlatou érou.

Skladby jako "Drnová chajda", "Jesse James", "Hardy", "John Hardy", "Waterloo", "Žádnej vlak", "Zátoka" a další jsou základem našeho playlistu. Nezapomínáme ani na další legendu české country, kapelu Fešáci. Námi a našimi fanoušky oblíbenými skladbami jsou "Prodavač", "Paní má se má" nebo "Sundej z hodin závaží".Z obou dvou jmenovaných kapel vzešla pak na počátku 80. let minulého století největší hvězda naší country, Michal Tučný a ani jeho songy, které nahrál již s kapelou Tučňáci, při žádném našem hraní nemůžou chybět, ať jde třeba o "Báječnou ženskou", "Pověste ho vejš", "Cesty toulavý", nebo "Chtěl bych být medvídkem". Písničky Greenhornů, Fešáků a Michala Tučného jsou naší srdcovou záležitostí. Pravidelně a rádi do našich programů vkládáme písně Pavla Bobka, COP, Ohařů, Wabiho Daňka, tria Hop Trop a dalších. S chutí si střihneme i nějakou tu "starou trampírnu".

V poslední době zařazujeme do našeho hraní i písničky s vlastními texty, z nichž některé jsme už úspěšně otestovali na našich fanoušcích. Snažíme se náš repertoár neustále doplňovat a pilovat, a zároveň dbáme i na stylovou čistotu, i když jak řekl Michal Tučný "Country je vše, co se nám líbí".

Lišta NOVÁ